P1167.123NLT
Multiples: 900.0
Minimum quantity: 900.0
Product code: P1167.123NLT
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: P1167.123NLT
  • Mounting
  • Resistance
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Height
  • Operating current
  • Inductance
  • Type of inductor
  • Resonant frequency
  • Saturation current
  • Test frequency
  • Max resistance
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for P1167.123NLT
Mounting SMD
Resistance 57mΩ
Operating temperature -40...130°C
Tolerance ±20%
Height 4.8mm
Operating current 1.9A
Inductance 12µH
Type of inductor wire
Resonant frequency 24MHz
Saturation current 1.9A
Test frequency 100kHz
Max resistance 57mΩ