Coil; SMD; 150000nH; Ioper: 520mA; 610mΩ; ±20%; 7.54x7.54x4.5mm
Multiples:
900.0
Minimum quantity:
900.0
Product code:
P1167.154NLT
Manufacturer: PULSE
Manufacturer code: P1167.154NLT
Product downloads
Specification for Coil; SMD; 150000nH; Ioper: 520mA; 610mΩ; ±20%; 7.54x7.54x4.5mm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 610mΩ |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 520mA |
| Inductance | 150µH |
| Type of inductor | coil |
| Saturation current | 520mA |
| Test frequency | 100kHz |