Cable; DC 5,5/2,1 plug,DC 5,5/2,5 plug; straight; 0.5mm2; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
P25-C21-C050-150BK
Manufacturer: WEST POL
Manufacturer code: P25-C21-C050-150BK
Product downloads
Specification for Cable; DC 5,5/2,1 plug,DC 5,5/2,5 plug; straight; 0.5mm2; black
| Max. operating current | 2A |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Number of cores | 1 |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 1.5m |
| Rated voltage | 100V |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | mains DC |
| Cable/adapter structure | DC 5,5/2,1 plug, DC 5,5/2,5 plug |
| Insulation colour | black |
| Length of metal part | 10mm |
| Shield structure | tinned copper braid |
| Wire cross-section shape | round |