Switch-disconnector; Poles: 3; for building in; 100A; Stabl.pos: 2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
P3-100/I5/SVB-SW
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: P3-100/I5/SVB-SW
Product downloads
Specification for Switch-disconnector; Poles: 3; for building in; 100A; Stabl.pos: 2
| Mounting | for building in |
| Operating temperature | -25...40°C |
| IP rating | IP65 |
| Switches features | locking with a padlock |
| Series | P |
| Current rating | 100A |
| Maximum power | 50kW |
| Stable positions number | 2 |
| Type of protection | switch-disconnector |
| Stable positions description | OFF-ON |