Switch-disconnector; Poles: 3; for building in; 63A; Stabl.pos: 2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
P3-63/I4
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: P3-63/I4
Product downloads
Specification for Switch-disconnector; Poles: 3; for building in; 63A; Stabl.pos: 2
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -25...40°C |
| IP rating | IP65 |
| Series | P |
| Current rating | 63A |
| Maximum power | 37kW |
| Stable positions number | 2 |
| Type of protection | switch-disconnector |
| Stable positions description | OFF-ON |