Cable; wires,DC 4,8/1,7 plug; straight; 1mm2; white; 1.5m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
P48-TT-C100-150WH
Manufacturer: WEST POL
Manufacturer code: P48-TT-C100-150WH
Product downloads
Specification for Cable; wires,DC 4,8/1,7 plug; straight; 1mm2; white; 1.5m
| Max. operating current | 5A |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Number of cores | 1 |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 1.5m |
| Rated voltage | 100V |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | mains DC |
| Cable/adapter structure | DC 4,8/1,7 plug, wires |
| Insulation colour | white |
| Length of metal part | 9mm |
| Shield structure | tinned copper braid |
| Wire cross-section shape | round |