Diode: TVS
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
P4KE22A-1
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: P4KE22A
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | THT |
| Case | DO15 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 18.8V |
| Max. forward impulse current | 13.7A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 22V |
| Leakage current | 5µA |