Diode: TVS
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
P4KE30A-1
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: P4KE30A
Product downloads
Specification for Diode: TVS
| Mounting | THT |
| Case | DO15 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 25.6V |
| Max. forward impulse current | 10A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 30V |
| Leakage current | 5µA |