Diode: TVS; unidirectional; SMA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
P4SMAJ30A_R1_00001
Manufacturer: PanJit Semiconductor
Manufacturer code: P4SMAJ30A_R1_00001
Specification for Diode: TVS; unidirectional; SMA
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 8.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 33.3...36.8V |
| Leakage current | 1µA |