Diode: TVS; bidirectional; SMA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
P4SMAJ33CA-AU_R1_000A1
Manufacturer: PanJit Semiconductor
Manufacturer code: P4SMAJ33CA-AU_R1_000A1
Specification for Diode: TVS; bidirectional; SMA
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 33V |
| Max. forward impulse current | 7.5A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 36.7...40.6V |
| Leakage current | 1µA |