Diode: transil
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
P6SMB33A
Manufacturer: BOURNS
Manufacturer code: P6SMB33A
Product downloads
Specification for Diode: transil
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 28.2V |
| Max. forward impulse current | 13.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 31.4...34.7V |
| Leakage current | 1µA |