Converter: DC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
7.0
Product code:
P7805-Q12-S1R5-S
Manufacturer: BEL
Manufacturer code: P7805-Q12-S1R5-S
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 500mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP3 |
| Power | 750mW |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Application | IT |
| Body dimensions | 11.6x7.5x10.2mm |
| Output voltage | 1.5V |
| Input voltage | 12V DC |
| Efficiency | 77% |
| Number of outputs | 1 |
| Conform to the norm | EN |