Markers; Marking: 1; 2.5÷5mm; PVC; yellow; -30÷60°C; leaded; PA-1
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
PA-10003AV40.1
Manufacturer: PARTEX
Manufacturer code: PA-10003AV40.1
Product downloads
Specification for Markers; Marking: 1; 2.5÷5mm; PVC; yellow; -30÷60°C; leaded; PA-1
| Operating temperature | -30...60°C |
| Mechanical mounting | leaded |
| Colour | yellow |
| Material | PVC |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Width | 4.2mm |
| Length | 3mm |
| Height | 5.5mm |
| Quantity in package | 200pcs. |
| Cable external diameter | 2.5...5mm |
| Label symbol | 1 |