Automotive power supply; USB A socket, Apple Lightning plug
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
PA0103
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Automotive power supply; USB A socket, Apple Lightning plug
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Colour | white |
| Kind of input connector | plug for car lighter socket |
| Kind of output connector | Apple Lightning plug, USB A socket |
| Electrical parameters of output | 5V/3,4A |
| Coiled cable length before stretching | 350mm |
| Length of the lengthen coiled cord | 1m |
| Type of car audio accessories | automotive power supply |