Inductor: wire
Multiples:
400.0
Minimum quantity:
400.0
Product code:
PA0513.441NLT-1
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: PA0513.441NLT
Specification for Inductor: wire
| Mounting | SMD |
| Resistance | 0.32mΩ |
| Operating temperature | -40...130°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 8mm |
| Operating current | 30A |
| Inductance | 440nH |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 35A |