Pneumatic tubing; polyamide 6; Flowmatik; Tube in.diam: 9mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
PA12X9-100 BIAL FL
Manufacturer: PNEUMAT
Manufacturer code: PA12X9-100 BIAL FL
Specification for Pneumatic tubing; polyamide 6; Flowmatik; Tube in.diam: 9mm
| Operating temperature | -10...80°C |
| Colour | white |
| Material | polyamide 6 |
| Application | compressed air, oil, water |
| Length | 100m |
| Cable external diameter | 12mm |
| Tube inside diameter | 9mm |
| Type of pneumatic accessories | pneumatic tubing |