Pneumatic tubing; 17bar; L: 25m; polyamide 6; blue
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
PA12X9-25 NIEB FL
Manufacturer: PNEUMAT SYSTEM
Manufacturer code: PA12X9-25 NIEB FL
Specification for Pneumatic tubing; 17bar; L: 25m; polyamide 6; blue
| Operating temperature | -10...80°C |
| Colour | blue |
| Material | polyamide 6 |
| Application | for fuel, oil, compressed air, vacuum |
| Length | 25m |
| Cable external diameter | 12mm |
| Tube inside diameter | 9mm |
| Type of pneumatic accessories | pneumatic tubing |