Coil; SMD; 4700nH; Ioper: 5500mA; 0.04Ω; ±20%; 7.6x6.9x3mm; Isat: 10A
Multiples:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Product code:
PA4339.132NLT
Manufacturer: PULSE
Manufacturer code: PA4339.132NLT
Product downloads
Specification for Coil; SMD; 4700nH; Ioper: 5500mA; 0.04Ω; ±20%; 7.6x6.9x3mm; Isat: 10A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 40mΩ |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 5.5A |
| Inductance | 4.7µH |
| Type of inductor | coil |
| Saturation current | 10A |
| Test frequency | 100kHz |