Inductor: wire
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
PA5002.471NLT-1
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: PA5002.471NLT
Specification for Inductor: wire
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 2mm |
| Inductance | 470nH |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Core material | ferrite |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 22A |
| Test frequency | 100kHz |