Power LED; COB; white warm; Pmax: 36.39W; 2960-3130K; 1297÷3383lm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
PACC-18FVL-DC8P
Manufacturer: ProLight Opto
Manufacturer code: PACC-18FVL-DC8P
Product downloads
Specification for Power LED; COB; white warm; Pmax: 36.39W; 2960-3130K; 1297÷3383lm
| Operating voltage | 34.54...37.91V DC |
| Thermal resistance | 1.2K/W |
| Dimensions | 19x19mm |
| Maximum power | 36.39W |
| LED colour | white warm |
| LED version | COB |
| Front | flat |
| Colour temperature | 2960-3130K |
| Min. colour rendering index | 93 |
| LED current | 320...960mA |
| Binning | 3-STEP |