Power LED; COB; white cold; Pmax: 20.68W; 4740-5310K; 1300÷2560lm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
PACE-21FWL-BC3P
Manufacturer: ProLight Opto
Manufacturer code: PACE-21FWL-BC3P
Product downloads
Specification for Power LED; COB; white cold; Pmax: 20.68W; 4740-5310K; 1300÷2560lm
| Operating voltage | 33.7...38.3V DC |
| Thermal resistance | 1.7K/W |
| Dimensions | 13.5x13.5x1.4mm |
| Maximum power | 20.68W |
| LED colour | white cold |
| LED version | COB |
| Front | flat |
| Colour temperature | 4740-5310K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| LED current | 270...540mA |
| Binning | 3-STEP |