Power LED; COB; white neutral; Pmax: 27.58W; 3900-4070K; 120°
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
PACE-28FNL-BC4P
Manufacturer: ProLight Opto
Manufacturer code: PACE-28FNL-BC4P
Product downloads
Specification for Power LED; COB; white neutral; Pmax: 27.58W; 3900-4070K; 120°
| Operating voltage | 33.7...38.3V DC |
| Thermal resistance | 1.4K/W |
| Dimensions | 13.5x13.5x1.4mm |
| Maximum power | 27.58W |
| LED colour | white neutral |
| LED version | COB |
| Front | flat |
| Colour temperature | 3900-4070K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| LED current | 360...720mA |
| Binning | 2-STEP |