Timer; 0,1s÷500h; DPDT; 250VAC/5A; 24VAC; 24VDC; socket, on panel
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
PM4HA-H-24VW
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Timer; 0,1s÷500h; DPDT; 250VAC/5A; 24VAC; 24VDC; socket, on panel
| Mounting | on panel, socket |
| Supply voltage | 24V AC, 24V DC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP65 |
| Number of pins | 11 |
| Type of module | timer |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Body dimensions | 48x48x62.5mm |
| Kind of output | DPDT |
| Electrical connection | round socket |
| Counting range | 0,1s...500h |
| Counter operation modes | cyclical operation, delayed switching off, pulse after a specified time, with the control contact S |
| number of operation modes | 8 |
| The additional control inputs | RESET, START, STOP |