Timer; 0,04s÷10s; SPDT; 250VAC/3A; 24VDC; socket, on panel; PIN:8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
PM4HF8R-S-DC24V
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Timer; 0,04s÷10s; SPDT; 250VAC/3A; 24VDC; socket, on panel; PIN:8
| Mounting | on panel, socket |
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP50 (from the front) |
| Number of pins | 8 |
| Type of module | timer |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Body dimensions | 48x48x62.5mm |
| Kind of output | SPDT |
| Electrical connection | round socket |
| Counting range | 0,04s...10s |
| Counter operation modes | delayed switching off, with the control contact S |
| number of operation modes | 1 |
| The additional control inputs | RESET |