Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 30A; 48÷600VAC; 3-phase; IP20
Multiples:
75.0
Minimum quantity:
75.0
Product code:
PM6760D30RPH
Manufacturer: SENSATA / CRYDOM
Manufacturer code: PM6760D30RPH
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 30A; 48÷600VAC; 3-phase; IP20
| Mounting | on panel |
| Max. operating current | 30A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overvoltage |
| Switched voltage | 48...600V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 3-phase |
| Type of relay | solid state |
| Relay features | 2-phase control |