Relay: solid state; Ucntrl: 8÷30VDC; 50A; 90÷280VAC; on panel; IP00
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
PMP2450WP
Manufacturer: SENSATA / CRYDOM
Manufacturer code: PMP2450WP
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 8÷30VDC; 50A; 90÷280VAC; on panel; IP00
| Mounting | on panel |
| Max. operating current | 50A |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP00 |
| Protection | anti-overvoltage |
| Switched voltage | 90...280V AC |
| Indication | LED |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |