Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; 10A; 90÷280VAC; -40÷80°C; IP00
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
PSD2410
Manufacturer: SENSATA / CRYDOM
Manufacturer code: PSD2410
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; 10A; 90÷280VAC; -40÷80°C; IP00
| Max. operating current | 10A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Body dimensions | 58.4x45.7x23mm |
| Switched voltage | 90...280V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |