Fuse: fuse; ultra rapid; 450A; 690VAC; 600VDC; ceramic,industrial
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
PSR031FL0450
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: PSR031FL0450
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; ultra rapid; 450A; 690VAC; 600VDC; ceramic,industrial
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic, industrial |
| Power dissipation | 68W |
| Rated voltage | 600V DC, 690V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |
| Fuses application | semiconductors protection |
| Breaking capacity | 200kA |