Relay: solid state; DPST-NO; Icntrl: 2÷25mA; 500mA; 0÷250VAC; 10Ω
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
PVT322SPBF
Manufacturer: INFINEON TECHNOLOGIES
Manufacturer code: PVT322SPBF
Product downloads
Specification for Relay: solid state; DPST-NO; Icntrl: 2÷25mA; 500mA; 0÷250VAC; 10Ω
| Mounting | SMT |
| Case | DIP8 |
| Max. operating current | 500mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 10Ω |
| Switched voltage | 0...250V AC, 0...250V DC |
| Contacts configuration | DPST-NO |
| Relay variant | MOSFET |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 3ms |
| Release time | 0.5ms |
| Control current | 2...25mA |