Product code: PXC-M06-24WS24
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: PXC-M06-24WS24
  • Output voltage
  • Input voltage
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 6W; Uin: 9÷36V; Uout: 24VDC; Iout: 250mA; DIP24
Output current 250mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 6W
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 24V DC
Input voltage 9...36V DC
Efficiency 88.5%