Product code: PYH200-72WS24
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: PYH200-72WS24
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 200W; Uin: 14÷160V; Uout: 24VDC; Iout: 8.4A; 105g
Output current 8.4A
Mounting THT
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overvoltage, over current, overheating
Body dimensions 61x57.9x12.7mm
Output voltage 24V DC
Input voltage 14...160V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 88%