Fuse acces: fuse holder; fuse: 19mm; 30A; on panel,snap-fastener
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
R3-67
Manufacturer: SCI
Manufacturer code: R3-67
Specification for Fuse acces: fuse holder; fuse: 19mm; 30A; on panel,snap-fastener
| Mounting | on panel, snap-fastener |
| Colour | black |
| Contact plating | tinned |
| Leads | connectors |
| Contact material | brass |
| Maximum current | 30A |
| Dimensions | 8x31mm |
| Rated voltage | 24V DC |
| Type of fuse accessories | fuse holder |