Board: universal; multiadapter; W: 58.9mm; L: 120.1mm; TSSOP28
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
RE933-06
Manufacturer: ROTH ELEKTRONIK GMBH
Manufacturer code: RE933-06
Product downloads
Specification for Board: universal; multiadapter; W: 58.9mm; L: 120.1mm; TSSOP28
| Material | FR4, fiberglass |
| Width | 58.9mm |
| Length | 120.1mm |
| Board variant | multiadapter |
| Type of board | universal |
| Laminate thickness | 1.5mm |
| Copper plating thickness | 35µm |
| Soldering pads configuration | TSSOP28 |