Fuse: PTC polymer; 3.8A
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
RF1536-000
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: LR4-380F
Product downloads
Specification for Fuse: PTC polymer; 3.8A
| Mounting | THT |
| Power | 2.5W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| D dimension | 5.5mm |
| Max surge current | 100A |
| B dimension | 7.5mm |
| A dimension | 26mm |
| C dimension | 1mm |
| E dimension | 5.5mm |
| Type of fuse | PTC polymer |