Fuse: PTC polymer; 4.5A
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
RF1542-000
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: LR4-450F
Product downloads
Specification for Fuse: PTC polymer; 4.5A
| Mounting | THT |
| Power | 2.3W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Current rating | 4.5A |
| Max surge current | 100A |
| B dimension | 10.5mm |
| A dimension | 26mm |
| C dimension | 1mm |
| Max resistance | 20mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |