Fuse: fuse; 10A; 24VDC; SMD; ceramic; Case: 1206; SFH
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
RF1585-000
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: RF1585-000
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; 10A; 24VDC; SMD; ceramic; Case: 1206; SFH
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 24V DC |
| Case - mm | 3216 |
| Type of fuse | fuse |