Product code: RP06-1103.3SRAW
Manufacturer: RECOM
Manufacturer code: RP06-1103.3SRAW
  • Output current
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 6W; Uin: 36÷160V; Uout: 3.3VDC; Iout: 1.8A; DIP24
Output current 1.8A
Case DIP24
Power 6W
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overvoltage, short circuit protection
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 3.3V DC
Insulation voltage 3kV
Efficiency 80%