Product code: RP10-11005DRAW
Manufacturer: RECOM
Manufacturer code: RP10-11005DRAW
  • Output current
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 10W; Uin: 36÷160V; Uout: 5VDC; Uout2: 5VDC; Iout: 1A
Output current 1A
Case DIP24
Power 10W
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overvoltage, short circuit protection
Output voltage 5V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 84%
Output current 2 1A
Output voltage 2 5V DC