Product code: RP10-1105.1SRAW
Manufacturer: RECOM
Manufacturer code: RP10-1105.1SRAW
  • Output current
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 10W; Uin: 36÷160V; Uout: 5.1VDC; Iout: 2A; DIP24
Output current 2A
Case DIP24
Power 10W
Operating temperature -40...105°C
Protection short circuit protection, anti-overvoltage
Output voltage 5.1V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 87%