Product code: RPA40-11015DFR
Manufacturer: RECOM
Manufacturer code: RPA40-11015DFR
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 40W; Uin: 36÷160V; Uout: 15VDC; Uout2: 15VDC; 2"x1"
Power 40W
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 89%
Output voltage 2 15V DC