Relay: solid state; Ucntrl: 3÷10VDC; Icntrl max: 12mA; 2.5A; 4g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
RSR30-D05-D1-04-025-1
Manufacturer: RELPOL
Manufacturer code: RSR30-D05-D1-04-025-1
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 3÷10VDC; Icntrl max: 12mA; 2.5A; 4g
| Max. operating current | 2.5A |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Body dimensions | 28x5x15mm |
| Switched voltage | 0...60V DC |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 50µs |
| Release time | 0.6ms |
| Control current max. | 12mA |
| OEM number | 2611991 |