Module: soft-start; Usup: 220÷400VAC; DIN,panel; 45kW; IP20; 90A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
RSWT4090E0V111
Manufacturer: CARLO GAVAZZI
Manufacturer code: RSWT4090E0V111
Product downloads
Specification for Module: soft-start; Usup: 220÷400VAC; DIN,panel; 45kW; IP20; 90A
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 220...400V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Max motor power | 45kW |
| Rated continuous current | 90A |
| Starting/stopping time | 1...20/0...20s |