Industrial tablet; 12VDC; Bluetooth 4.0,WiFi; -20÷50°C; IP65; 7"
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
RTC-700B-TAD-WBG-11A1
Manufacturer: ALLEN
Manufacturer code: RTC-700B-TAD-WBG-11A1
Specification for Industrial tablet; 12VDC; Bluetooth 4.0,WiFi; -20÷50°C; IP65; 7"
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP65 |
| Interface | WiFi |
| Programmers and development kits features | accelerometer, light sensor |
| Kind of memory | DDR3L |
| Processor | Intel® Atom™ x5 Z8350 |
| Display resolution | 1280x800 |
| Screen size | 7" |