Product code: S010240BC1LZ (NEUTRAL WHITE IP65)
Manufacturer: IPIXEL LED
Manufacturer code: S010240BC1LZ (NEUTRAL WHITE IP65)
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • IP rating
  • Number of pins
  • Width
  • LED colour
  • Light source features
  • LEDs' features
  • Conform to the norm
  • LED per meter amount
  • Maximum power per meter
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for LED tape; white neutral; 2835; 24V; LED/m: 120; 10mm; white PCB
Mounting SMD
Operating voltage 24V DC
Operating temperature -40...50°C
IP rating IP65
Number of pins 2
Width 10mm
LED colour white neutral
Light source features white PCB
LEDs' features in jacket
Conform to the norm UL
LED per meter amount 120
Maximum power per meter 24W/m