Timer; 0.5s÷60m; DPDT; 250VAC/7A; 220÷240VAC; socket; -10÷50°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
S1DXM-A2C60M-AC240
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Timer; 0.5s÷60m; DPDT; 250VAC/7A; 220÷240VAC; socket; -10÷50°C
| Mounting | socket |
| Supply voltage | 220...240V AC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP40 |
| Number of pins | 8 |
| Type of module | timer |
| Body dimensions | 22.1x28.5x64.3mm |
| Kind of output | DPDT |
| Electrical connection | terminals |
| Counting range | 0.5s...60min |
| Counter operation modes | delayed switching on |
| number of operation modes | 1 |