Bearing: spherical; Øout: 14.5mm; Øint: 12.5mm; iglidur® W300
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SAM-12
Manufacturer: igus
Manufacturer code: SAM-12
Product downloads
Specification for Bearing: spherical; Øout: 14.5mm; Øint: 12.5mm; iglidur® W300
| Operating temperature | -30...80°C |
| Enclosure material | igumid G |
| Material | iglidur® W300 |
| Height | 6.2mm |
| Internal diameter | 12.5mm |
| Outside diameter | 14.5mm |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Type of bearing | spherical |