Timer; 0,1s÷6h; triac; Number of operation modes: 4; -20÷80°C; 3A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SAT-0324B
Manufacturer: ELCO SRL
Manufacturer code: SAT-0324B
Product downloads
Specification for Timer; 0,1s÷6h; triac; Number of operation modes: 4; -20÷80°C; 3A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Switched voltage | 12...275V AC |
| Kind of output | triac |
| Indication | LED |
| Electrical connection | screw terminals |
| Switching method | zero voltage switching |
| Counter operation modes | cyclical operation (starting on), delayed pulses generation 0,5s, delayed switching on, timed pulse triggered by rising edge |
| number of operation modes | 4 |