Industrial module: converter; 13÷32VDC; -10÷50°C; IP65
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SCM311
Manufacturer: DECODE
Manufacturer code: SCM311
Product downloads
Specification for Industrial module: converter; 13÷32VDC; -10÷50°C; IP65
| Mounting | wall mount, on panel |
| Supply voltage | 13...32V DC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP65 |
| Body dimensions | 90x115x56mm |
| Communications modules features | pH and redox conversion to 4 ... 20mA |
| Additional functions | galvanic insulation input / output |
| Power supply | supply loop powered |