Relay: solid state; Ucntrl: 3.5÷10VDC; 1.5A; 12÷280VAC; 270Ω; THT
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SDV2415R
Manufacturer: CRYDOM
Manufacturer code: SDV2415R
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 3.5÷10VDC; 1.5A; 12÷280VAC; 270Ω; THT
| Mounting | THT |
| Max. operating current | 1.5A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| On-state resistance | 270Ω |
| Body dimensions | 21.6x6.7x4.8mm |
| Switched voltage | 12...280V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |