Fuse: fuse; quick blow; 15A; 65VAC; 65VDC; SMD; ceramic; 2410
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SEF15A65VG
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 15A; 65VAC; 65VDC; SMD; ceramic; 2410
| Mounting | SMD |
| Case | 2410 |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | gold-plated |
| Soldering temperature | 260°C / 3 s |
| Current rating | 15A |
| Rated voltage | 65V AC, 65V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 50A |